Så er gaveønskerne til forårets fødselsdag (Lukas) og...
Søg
Nyheder
Nu er det over en uge siden at min ferie stoppede, så det må være p...
Så fik vi holdt Magnus og Elias' fødselsdag, både for familien og b...
Hen over weekenden (og mandag med) har Lukas været på fodboldskole....
Neonatal dag 7 (17. juli 2009)
Ud over vi har puslet og givet vores børn mælk, så har vi hver ligget i flere timer med vores drenge. Det foregår på den måde at der kommer to lænestole ind imellem de to kuvøser, og så kommer de ud og ligge på hver af vores maver. De har stadig CPAP og måleudstyr på sig, men ligger og slapper af på vores maver, hvilket er en helt fantastisk oplevelse. Men efter 2-3 timer med en af dem på maven, er man nu også ved at være mør, og man er godt klistret sammen ;)
Magnus har næsten ikke haft nogen ture i dag, hvor han har glemt at trække vejret. Men derimod har Elias haft lidt flere ture end han ellers har haft, men de har været samlet i klumper, og det har måske været på grund af at han har haft meget snot i næsen.
I dag er det også en uge siden I kom ud, tiden går alligevel hurtigt heroppe. På grund af de lidt skæve dagsrytmer vi har haft, så har det ikke virket som om vi har været her i en uge, men nok nærmere det halve.
- log ind for at skrive kommentarer